Τα αποτελέσματα του 36ου Ολυμπιακού Rally

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το Σαββατοκύριακο που πέρασε το 36ο Ολυμπιακό Rally, το οποίο διεξήχθη στη ευρύτερη περιοχή του Πύργου. Τα 29 πληρώματα που πήραν τη σημαία εκκίνησης, πρόσφεραν ένα διαφορετικό θέαμα στις λασπωμένες ειδικές διαδρομές ικανοποιώντας απόλυτα τους παρευρισκόμενους θεατές. Νικητές του αγώνα ήταν το δίδυμο Κύρκος – Πολυζώης με το Mitsubishi Lancer EVO IX, οι οποίοι τέθηκαν επικαφαλείς από την πρώτη κιόλας ειδική διαδρομή μην αφήνοντας περιθώρια αμφισβήτησης από κανέναν.

rally olympiako 2Πίσω τους βρέθηκε το δίδυμο Χαλκιάς – Μαχαίρας με το Mitsubishi Lancer EVO IX, οι οποίοι εκμεταλλεύτηκαν τις εγκαταλείψεις των  Μπαντούνα – Παναγιωτούνη και Φιλιππίδη – Σαΐνη, ενώ το βάθρο ολοκλήρωσαν οι Τσαπέκης – Κοκκινάκης με το Subaru Impreza N12. Χαρακτηριστικό του αγώνα ήταν οι πολλές εγκαταλείψεις, οι οποίες έφτασαν σε αριθμό τις 11 δείχνοντας το πόσο δύσκολος είναι ο συγκεκριμένος αγώνας. Παρόλα αυτά η διοργάνωση του αγώνα ήταν απόλυτα επιτυχείς με τους φορείς να δίνουν ραντεβού για το 37ο Ολυμπιακό Rally του χρόνου.